Paralotnie Airdesign

 

AIRDESIGN to austriacki producent paralotni najwyższej jakości tworzonych przez pilotów dla pilów. susi8

Pomimo, iż firma została złożona stosunkowo niedawno ,bo w 2010 roku, to natychmiast znalazła swoje bardzo mocne miejsce w ścisłej grupie najbardziej uznanych producentów paralotni na świecie. Za sukcesem marki AIRDESIGN stoją ludzie, którzy zajmują się lataniem, projektowaniem i produkcją paralotni od wielu lat tj.:

  • Stephan Stiegler – pilot od 1989, mistrz świata z 1995 z ProDesign przez 10 lat szef projektantów odpowiedzialny za wszystkie konstrukcje skrzydeł UP, obecnie dyrektor generalny, projektant, pilot testowy AIRDESIGN.
  • Martin Gostner – pilot od 1987, wieloletni szef dystrybucji Airwave, obecnie dyrektor do spraw sprzedaży, pilot testowy AIRDESIGN.

W ciągu 3 lat od powstania, firma AIRDESIGN zdążyła wypuścić na rynek całą gamę nowych paralotni charakteryzujących się doskonałymi osiągami w swoich klasach, jakością wykonania oraz co najważniejsze bardzo dużym bezpieczeństwem. AD produkuje skrzydła dla wszystkich grup pilotów tj. szkolne, rekreacyjne, sportowe, tandem, do latania z napędem, speedridingu.

volt18Obecnie marka AIRDESIGN zajęła się produkcją specjalistycznych skrzydeł takich jak superlekkie paralotnie do latania biwakowego oraz małych lekkich skrzydeł do latania w stylu hike and fly, ponadto firma oferuje różne akcesoria paralotniowe.

Więcej informacji na temat marki AIRDESIGN można przeczytać w artykule z magazynu VARIO tutaj.

Nasza szkoła jest wyłącznym przedstawicielem firmy AIRDESIGN w Polsce.