EAZY2 LTF/EN-A – szkolenie i rekreacja

Aby uzyskać informacje o cenie, skontaktuj się z nami.

EAZY2 – latanie może być tak proste!

EAZY 2 to zupełnie nowa odsłona skrzydeł w klasie EN-A .

Skrzydła EN-A są ogólnie uznane za bezpieczne i przewidywalne, ale również za nudne, powolne i tylko dla początkujących.

EAZY 2 odrzuca te stereotypy i ustanawia zupełnie nowy standard dla skrzydeł w klasie EN-A – maksymalne bezpieczeństwo i wybaczenie błedów w połączeniu ze świetną zabawą w locie.

Podczas projektowania konstruktorzy AD wprowadzili lepszy handling udowadniając, że EN-A może być bezpieczny, a zarazem mieć lepszą doskonałość i bardziej wydajne osiągi.
Długie i progresywne drogi sterowania podczas hamowania skrzydła są łatwe w opanowaniu dla początkujących pilotów, a zarazem nie mają wpływu na freestylowy charakter i handling. EAZY2 to prawdziwa maszyna do zabawy!

Zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa

EAZY 2 oferuje nowy poziom bezpieczeństwa biernego, jest bardzo stabilny i ciężko go naprawdę zaskoczyć. Lot przez turbulencje wygląda tak jakby ich wogóle nie było, a czasza pozostaje stabilnie nad głową. Krótko mówiąc perfekcyjna stabilnośćw locie.

To idealny wybór na pierwsze loty. Przewidywalne, zabawne i budzące zaufanie, nie tylko dla początkującego pilota, ale także dla tych, którzy pracują nad swoim rozwojem.
Ze względu na wszechstronne zastosowanie EAZY 2 przeznaczone jest również dla tych pilotów, którzy szukają niezawodnego skrzydła do tak popularnego ostatnio stylu „Hike and Fly”.

Zachowanie podczas startu.

EAZY 2 charakteryzuje się brakiem tendencji do przestrzeliwania pilota w trakcie startu oraz bardzo łatwym handlingiem. Nie ma co więcej się tu rozpisywać :)

Prędkości

EAZY 2 ma doskonałą prędkość trymową, a na speedzie predkość jest wyraźnie wyższa niż normalnie byśmy tego oczekiwali od skrzydeł w tej klasie.

Dzięki zastosowaniu nowego profilu, który zapewnia większą siłę nośną, udało się utrzymać kompaktowość skrzydła, a jednocześnie uzyskać doskonałe osiągi podczas wznoszenia. Kolejną zaletą nowego profilu jest większa ogólna stabilność skrzydła w locie oraz większa prędkość.

Jak zawsze AirDesign pamięta o wszystkich pilotach, dlatego EAZY 2 (tak jak swój poprzednik – EAZY) posiada szeroki zakres rozmiarów od XXS do L ( 50 kg-125 kg).

Wizualnie EAZY 2 nawiązuje do RISE 3, co widać po obecnej szacie graficznej.

EAZY 2 będzie produkowany w 2 wariantach – Standard i Superlight, ten drugi będzie dostępny wiosną 2018 roku. Planowana jest także wersja PPG pod napęd z certyfikatem DGAC.

Charakterystyka i szczegóły konstrukcyjne

EAZY Launch Technique

Eazy Launch to oznaczone na taśmach A miejsce, w którym powinno się trzymać ręce podczas startu. Trzymając taśmy w tej pozycji podczas startu zapobiegamy powstawaniu klap jeśli wykonujemy zbyt mocne ruchy. Zastosowany EAZY Launch umożliwia prosty start za każdym razem, zwłaszcza dla pilotów początkujących.

RAC – „Riser Antitwist Connection „

Dodatkowa taśma, która łączy rzędy B i C w ten sposób, że zapobiega skręcaniu, a zarazem upraszcza porządkowanie taśm i liniek paralotni przy wpinaniu do uprzęży.

3 – rzędy taśm
EAZY posiada trzy rzędy taśm nośnych A , B i C, w których dołączona jest dodatkowa linka do prostego zakładania uszu. Taśmy zaprojektowane są na bazie innych paralotni marki AIRDESIGN, ale w taki sposób żeby ułatwić pierwsze kroki w tym sporcie.

RazorEdge®

Precyzyjne cięcie krawędzi spływu skrzydła zapewnia gładką jego powierzchnię, a zarazem ułatwia przepływ powietrza po powierzchni czaszy

3D Sail-Cut ®

Zaczerpnięta z żeglarstwa metoda cięcia 3D wszystkich paneli wchodzących w budowę krawędzi natarcia, aby zwiększyć przepływ powietrza oraz poprawić doskonałość skrzydła i osiągi.

Nosewire® – nylonowe pręty na krawędzi natarcia

Zaletą prętów z nylonu w przeciwieństwie do mylaru jest to, iż skrzydło nie zmienia swojego kształtu, a co za tym idzie skrzydło lepiej startuje i lata. W EAZY 2vdodatkowo elastyczne pręty są bardziej odporne podczas nieudanych prób startu czy też składania skrzydła i jeśli zajedzie taka potrzeba istnieje możliwość łatwej ich wymiany.

Vortex Holes®

Otwory na końcach stabilizatorów mające na celu zmniejszenie wiru wynikającego z oporu indukowanego, a także redukujące nadmiar ciśnienia w czaszy, co poprawia wydajność skrzydła

Brake Shifting

Sterówki są tak zaprojektowane, by dać pilotowi możliwość różnicowania zakrętów (pochylenia skrzydła) w zależności od warunków. Polega to na zaciąganiu sterówki do wewnątrz (ostre krążenie) lub na zewnątrz (płaskie krążenie),

Dodatkowe szczegóły:

• Bardzo stabilny w powietrzu, neutralny i wyrozumiały
• Wysoka prędkość maksymalna w swojej klasie
• Płynny handling z długim progresywnym skokiem sterówki
• Bezproblemowy i łatwy start
• Rzeczywiste rozmiary XS oraz XXS
• Kompaktowy rozmiar, większa siła nośna i większa stabilność dzięki nowemu profilowi o dużej wysokości podnoszenia
• Mini-Ribs – mini-żeberka na krawędzi spływu mające na celu usztywnienie całego profilu, uzyskanie jego idealnej gładkości oraz redukcję oporów
• Taśmy nośne o średnicy 20 mm z regulowanymi neoprenowymi sterówkami AD
• Podzielone taśmy A dla łatwiejszego zakładania uszu, dodatkowo oznakowane aby wyeliminować błędy
• Dodatkowo oznaczona taśma B, tak aby wyeliminować błedy przy chwytaniu taśm podczas zakładania B-Stall
• Skrzydło zostało wyposażone w regulowane neoprenowe sterówki zakończone krętlikiem,
na stabilizatorach  znajdują się specjalne odczepiane na rzepa otwory do czyszczenia czaszy
• Skrzydło uszyte jest z wysokiej jakości materiałów od czołowych producentów
• Zaznaczony dodatkowo środek skrzydła ułatwiający składanie po lądowaniu.

 

Lot testowy na EAZY2

Dane techniczne:

EAZY2 wersja  normalna

SIZES XXS XS S M L
AREA FLAT (m²) 18,06 20,57 22,99 25,03 27,82
AREA PROJECTED (m²) 15,55 17,70 19,79 21,54 23,94
SPAN FLAT (m) 10,03 10,54 11,18 11,73 12,20
SPAN PROJECTED (m) 7,55 8,06 8,52 8,89 9,37
ASPECT RATIO FLAT 4,85 4,85 4,85 4,85 4,85
ASPECT RATIO PROJ. 3,67 3,67 3,67 3,67 3,67
CELLS 34 34 34 34 34
WEIGHT (kg) 3,8 4,3 4,8 5,2 5,8
LTF/EN CATEGORY A A A A A
TAKE OFF WEIGHT (kg) 50-65-72** 60-78 72-92 85-105 100-125
**50-65kg standartowy zakres wagowy, 65-72kg zakres wagowy dla cięższych pilotów (dla obu zakresów skrzydło posiada certyfikat EN-A)

Materiały:

Czasza:

Górne pokrycie: DOKDO-30DMF(WR) 40 gr

Linki:

Linki górne: Liros DSL70

Dolne pokrycie: DTN-40D-MF(WR) 47 gr Linki centralne: Liros PPSL120
Usztywnienia: Dominico 30D hard Linki główne: EDELRID 7343-280
Taśmy nośne: 20mm Nylon Deltki: 4,3mm JOO-TECH/Korea

 

Do pobrania:

EN Test Raport wszystkich rozmiarów skrzydła EAZY2

Test Raport DGAC dla wszystkich rozmiarów skrzydła EAZY2 w wersji PPG*
Instrukcja w języku Niemieckim i Angielskim
Plan olinowania , Długości lin
Wytyczne do przeglądów
Logo EAZY2

 

W komplecie ze skrzydłem: plecak M, Airpack, worek na taśmy, belka speeda, pendrive z instrukcją, zestaw łatek, mały rękaw.

AD_box

 

Standardowe kolory AIRDESIGN Eazy2

 

 

   

Zdjęcia skrzydła AIRDESIGN Eazy